შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის მთავარი სამმართველოს ტრეფიკინგის და უკანონო მიგრაციის წინააღმდეგ ბრძოლის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ოთხი პირი დააკავეს.
1972 წელს დაბადებული, ე.კ., 1994 წელს დაბადებული ქ.ბ., 1987 წელს დაბადებული ნ.დ. და 2004 წელს დაბადებული დ.ს., მოსამართლის განჩინების საფუძველზე, პროსტიტუციის ხელშეწყობისა და პროსტიტუციისათვის ადგილის გადაცემის ბრალდებით არიან დაკავებული.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებული ე.კ., რომელიც თბილისში მდებარე მასაჟის ერთ-ერთი სალონის მფლობელი იყო და ამავე ობიექტის მენეჯერები - ქ.ბ., ნ.დ. და დ.ს., გარკვეული თანხის სანაცვლოდ, პროსტიტუციაში ჩაბმულ ქალებს, კლიენტების მომსახურების მიზნით, მასაჟის სალონში არსებულ ოთახებს გადასცემდნენ.
აღნიშნული ქალები სექსუალური მომსახურების გაწევის შედეგად მიღებული ანაზღაურებიდან ბრალდებულებს გარკვეულ თანხას უხდიდნენ.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 254-ე მუხლის მე-2 ნაწილით და მე-3 ნაწილის "ა" ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

As a result of the investigative activities, the employees of the main division of the fight against organized crime under the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs arrested four people.
Based on the relevant court decision, E.K. (DoB 1972), K.B. (DoB 1994), N.D. (DoB 1987) and D.S. (DoB 2004), were detained for promoting prostitution and providing lodging to prostitution.
The investigation established that the accused person E.K., who was the owner of one of the massage salons located in Tbilisi, and the managers of the same facility - K.B., N.D. and D.S., in exchange for a certain amount of money, provided rooms in the massage parlor to women engaged in prostitution for the purpose of serving clients.
The mentioned women paid a certain amount of cash to the defendants from the income received as a result of providing sexual services.
The investigation is being carried out under Article 254, Part II, III Parts, Sub-paragraph "A" of the Criminal Code of Georgia.